ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

W dniu 09 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała 4 zwrotki Hymnu Państwowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

DZEIN n16

Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas: I t i I tuf, przedstawiała drogę Polski i Polaków do odzyskania niepodległości. Całość przeplatana była pieśniami patriotycznymi i znanymi wierszami polskich poetów. Oprócz uczniów wystąpili również nauczyciele, którzy wcielili się w symboliczne postacie Polaków, dla których Ojczyzna była najwyższą wartością. Dyrektor szkoły, Pani Dorota Bajor, w swoim wystąpieniu podkreśliła istotę wychowania patriotycznego wśród młodzieży oraz zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli na miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w dniu 11.11.2018 r.
Został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy kotylion, który wygrała klasa II tt.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przygotowanie akademii, a także młodzieży, która galowym strojem udowodniła, że Polska jest powodem do dumy i szacunku.
Grażyna Nosarzewska, Alicja Mikulska

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk