ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

W dniu 29 września w Niepokalanowie odbyło się III Ogólnopolskie spotkanie środowisk kolbiańskich „MAKSYMILIANALIA – Niepokalanów 2018”
Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły rocznice:
• 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
• 100-lecia święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbe

tobie01

Nasz Szkolny Klub HDK nr 164 przy ZSIŚiU "Absolwent" przez cały miniony rok szkolny oddał ponad 100 litrów krwi w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny, poprzez którą chcieli zaznaczyć, że „ONI oddawali Życie za Ojczyznę, MY oddajemy krew – Naszej Ojczyźnie”. Naszą szkołę na uroczystościach godnie reprezentował Poczet sztandarowy.
W ramach „Maksymilianalii” odbyła się konferencja, na której została przybliżona postać Św. Maksymiliana Marii Kolbe, który jest patronem m.in.: Honorowych Dawców Krwi, Energetyków i Elektryków. Po konferencji celebrowana była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w intencji honorowych krwiodawców i energetyków z udziałem wielu pocztów Sztandarowych z całej Polski. Na zakończenie był wspólny posiłek - grochówka franciszkańska.
Jerzy Pędzisz prezes HDK "Absolwent" przy ZSIŚiU

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk