ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

N A S Z   S U K C E S  !!! XV – akcji honorowego oddawania krwi w ZSIŚiU

Pod hasłem

Przelej krew w rocznicękrew

Znów ponad 11 litrów krwi z ZSIŚiU trafi do potrzebujących !!

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności. Krew to jedyny lek, którego nie można uzyskać syntetycznie.

W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług odbyła się XV akcja honorowego oddawania krwi. NASZA AKCJA była dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, poprzez którą zaznaczyliśmy, że „ONI ODDAWALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ, MY oddajemy krew – Naszej Ojczyźnie”.

26 uczniów oraz kilku nauczycieli z entuzjazmem odpowiedziało na tą akcję. Wśród dawców decyzję o honorowym oddawaniu krwi po raz pierwszy podjęło 7 uczniów.                                                    

11.250 ml krwi trafi do potrzebujących.

Ze względu na to, że nie wszystkim chętnym uczniom udało się oddać krew, w listopadzie (13.11.2018r.) odbędzie się kolejna akcja tego typu w naszej szkole.

Dzisiaj DZIĘKUJEMY każdemu, kto dzieli się swoją krwią !    

Jerzy Pędzisz /prezes HDK „Absolwent” przy ZSIŚiU/

 

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk