ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

18 kwietnia br. uczniowie I i II klasy technikum energetycznego Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, wraz z uczniami V klasy Zespołu Szkół Pijarskich, podjęli akcję wspólnego sadzenia drzew – „dębów pamięci” w Nadleśnictwie Jagodno, dla upamiętnienia 100 Rocznicy odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny pod hasłem: 100 drzew od ucznia na 100-cie odzyskania Niepodległości.

sadzenie lasu01

Drugim celem akcji sadzenia lasu, szczególnie dla młodszych uczniów z Szkół Pijarskich było uświadomienie ekologicznej i gospodarczej roli drzew w naszym życiu. Drzewa znacząco wpływają na zmiany klimatu. Pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla, wpływają na czystość powietrza, ograniczają erozję gleby oraz łagodzą powodzie i susze.  

Las sadziliśmy w miejscu, w którym zostały wycięte drzewa, zgodnie ze sztuką leśną. Chodzi o to, żeby zachować trwałość lasu w danym miejscu. Nasza akcja zakończyła się pełnym sukcesem – posadziliśmy wspólnie tysiąc młodych dębów dla Naszej Ojczyzny.

Po wspólnym sadzeniu lasu odbyło się ognisko z kiełbaskami, zrobiono również kilka pamiątkowych zdjęć.

Jerzy Pędzisz – organizator akcji

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk