logo zsisiu biale  zawody

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

14 listopada 2018 jedenastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. W całej Polsce do konkursu przystąpiło 6017 uczniów, a z naszego województwa warmińsko - mazurskiego aż 14 szkół (182 uczniów).

konkurs01


Konkurs, jak co roku, jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs był testem wielokrotnego wyboru. Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględniał wymagania określone podstawą programową. Znamy już wyniki!
Szkolnym liderem wśród klas pierwszych została Patrycja Kaszkur (klasa I Fryzjer), wśród klas drugich Oskar Gembal (klasa II MD),a najlepszym trzecioklasistą i jednocześnie naszym numerem 1 został Mikołaj Hoppe (klasa III TT), zajmując przy tym 13 miejsce w województwie.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za chęć sprawdzenia swojej wiedzy z języka obcego, a wyróżnionym uczniom serdecznie gratuluję!

Grabowska Marta