logo zsisiu biale  zawody

Dzień bezpiecznego Internetu

06 lutego 2018 r obchodzimy Dzień bezpiecznego Internetu. W naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia w oparciu o scenariusz przygotowany przez Fundacje Dajemy Dzieciom Siłę pt. „Przytul hejtera”.

Uczniowie obejrzeli również materiały instruktażowe z filmoteki cyfrowobezpieczni.pl. na temat: cyberprzemocy, bezpieczeństwa finansów, świadomego kreowania swojego wizerunku, wiarygodności zamieszczanych w Internecie informacji itp.

Na szkolnym korytarzu zawisła też gazetka promująca wartości: tolerancji, zrozumienia i zaufania, pokazująca, że brak szacunku prowadzi do niebezpiecznego zjawiska jakim jest cyberprzemoc. Uczniowie znajdą tam też adresy stron i numery telefonów, pod którymi mogą zgłaszać akty cyberprzemocy oraz zasięgnąć porad jak sobie z nią radzić.

Joanna Pawlukowicz