logo zsisiu biale  zawody

Aktualności

Sty
15

Młodzieżowe projekty obywatelskie

Kończy się I semestr i nadszedł czas rozliczenia młodzieżowych projektów obywatelskich. W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas pierwszych technikum podjęli się zrealizowania niebanalnych i wartościowych działań na rzecz innych.

Czytaj więcej...

Sty
14

Światełko – myślami z Pawłem Adamowiczem

W Elblągu, jak w wielu innych miastach organizujemy dziś (14.01.2019) wiec przeciwko nienawiści i przemocy. Spotkajmy się o godz. 18.00 na Starym Mieście, przy Ratuszu Staromiejskim. W tej sprawie bądźmy razem. Spotkajmy się, by w milczeniu wyrazić swój sprzeciw wobec agresji i okazać solidarność z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. Zabierzmy ze sobą latarki, zapalniczki i wyślijmy symboliczne światełko dla Prezydenta Gdańska.

Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląga
Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk

Sty
12

To był walc na sześć par

Poloneza znamy wszyscy. Oczywiście, za sprawą Mickiewicza i jego "Pana Tadeusza" czy utworów Chopina, ale także z powodu studniówki. Czasem jednak uczniowie porzucają ten taniec na rzecz walca. Tak właśnie swój bal rozpoczęli w piątek (11 stycznia) maturzyści Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

fot. www.portel.pl

Czytaj więcej...

Sty
11

Przygotowania do Bezpiecznych Ferii

Niekorzystne warunki na drodze przyczyniają się do większej liczby kolizji, wypadków oraz powstawania "korków" w naszym mieście. O tych i innych zagrożeniach w ruchu drogowym opowiadał uczniom naszej szkoły asp. szt. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Czytaj więcej...

Sty
08

100 litrów krwi – na 100 lecie PCK

15 stycznia (wtorek) od 8.00 do 12.00 na terenie naszej szkoły odbędzie się kolejna otwarta akcja honorowego krwiodawstwa i jednocześnie pierwsza akcja w roku szkolnym dla uczczenia 100 lecia PCK.

Czytaj więcej...

Sty
07

Ogólnopolski Konkurs „Recycling? - Na klar!" w ramach projektu „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę“ - wyniki

Pod koniec listopada 2018 roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu „Recycling ? – na klar!” organizowanego przez Goethe – Institut we współpracy z wydawnictwem Lektorklett. Celem konkursu jest promowanie nauki języka niemieckiego nawet przy mało popularnym wśród uczniów temacie recyklingu.

recycling02

Czytaj więcej...

Sty
07

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND

14 listopada 2018 jedenastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND. W całej Polsce do konkursu przystąpiło 6017 uczniów, a z naszego województwa warmińsko - mazurskiego aż 14 szkół (182 uczniów).

konkurs01

Czytaj więcej...

Gru
18

Wycieczka do Bażantarni

Dnia 14 grudnia bieżącego roku klasa pierwsza techników technologii drewna odbyła swoje pierwsze zajęcia edukacyjne w terenie Bażantarni pod opieką leśniczego i nauczycielki Sylwii Skowrońskiej.
Celem wycieczki było poznanie charakterystycznych cech wyglądu pędów, ususzonych owoców, pokroju drzew, po których można rozpoznać poszczególne gatunki drzew iglastych i liściastych, zarówno krajowych jak i zagranicznych (choć te występują nielicznie).

ba01

Czytaj więcej...

Gru
18

Wycieczka do DRE

Dnia 30 listopada bieżącego roku klasa II technik technologii drewna udała się na wycieczkę zawodoznawczą do firmy DRE, lidera w produkcji drzwi na polskim rynku. Mieliśmy szczęście, ponieważ oprowadzał nas jeden z głównych technologów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy odnośnie technologicznych rozwiązań i najnowszych trendach w projektowaniu skrzydeł drzwiowych. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o procesie technologicznym różnych rodzajów drzwi i przyglądali się pracy robotników w rzeczywistym środowisku. Byliśmy zaskoczeni faktem, że organizacja produkcji firmy DRE oparta jest na urządzeniach o maksymalnej automatyzacji.
Niestety nie dostaliśmy zgody na robienie zdjęć na terenie hal i magazynów.
Jeszcze tam wrócimy. Bo warto!

dre02

Czytaj więcej...

Gru
18

Nasz mały sukces! Tym razem po niemiecku!

Goethe – Institut – ERLEBNISREISE MIT DEUTSCH (Z niemieckim w drogę)

W październiku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Warum Deutsch? (Dlaczego niemiecki?) w ramach projektu „Erlebnisreise
mit Deutsch”. Organizatorem konkursu był Goethe-Institut we współpracy z Wydawnictwem LektorKlett.

g01

Czytaj więcej...